Firma została założona w 2008 roku, pierwotnie pod nazwą Zakład Usługowo-Handlowy. Po kilku latach działalności, nazwa została zmieniona na STIMASZ Stanisław Purzycki.

Doświadczenie właściciela firmy to 25 lat pracy w przemyśle spożywczym i mozolna droga ścieżką kariery zawodowej, aż do założenia własnej działalności. Pierwsze doświadczenie zdobyte zostało w Niemieckiej firmie mającej swoją filię w Polsce. Uzyskana wiedza pozwoliła dalej pracować „w maszynach” dla przemysłu spożywczego. Współpracował jako podwykonawca z firmami w Niemczech oraz Austrii.

Osiągnięte umiejętności za granicą, a także nawiązane tam kontakty, wykorzystane zostały przy obecnie prowadzonej działalności gospodarczej.

Firma STIMASZ zajmuje się produkcją, remontem oraz montażem i uruchamianiem maszyn i urządzeń oraz linii technologicznych dla przemysłu spożywczego. Przede wszystkim stawia na innowacyjne rozwiązania urządzeń oraz linii technologicznych, solidną budowę oraz niezawodność.

Na dzień dzisiejszy firma współpracuje z firmami z Polski, Litwy, Niemiec, Austrii, Norwegii.

Firma zajmuje się produkcją maszyn i urządzeń dostosowanych do danego produktu, wykorzystywanych w przemyśle przetwórczym, spożywczym. Wytwarzane urządzenia, linie produkcyjne, są dostarczane do odbiorcy a następnie uruchamiane i przygotowywane do odbioru.

Jeśli zachodzi taka potrzeba, firma wykonuje szkolenie z obsługi maszyn oraz służy poradą.

  • Projektujemy
  • Zapewniamy serwis
  • Doradzamy
  • Szkolimy